Instytut Rozwoju Energetyki
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
32-300 Olkusz
Ul. Orzechówka 45
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon: 720708594


Ocena: 0

Instytut Rozwoju Energetyki działa po to, aby nieść pomoc przedsiębiorstwom w zmniejszeniu ilości pieniędzy płaconych za energię elektryczną. Samodzielna grupa obeznanych w temacie doradców, wspiera w podpisaniu najlepszej kosztowo propozycji. Dążeniem IRE jest to, aby przedsiębiorstwa były w stanie znacznie mniej wydawać. Szczególnie pomocne jest wsparcie przy pogodzeniu zmiany operatora ze zwykłym działaniem firmy. IRE stale się rozwija i dąży do wywalczenia sporego dofinansowania ze środków unijnych oraz zdobycia statusu jednostki badawczo rozwojowej.

Optymalizacja kosztów gazu nie jest taka bezproblemowa, jak w przypadku energii elektrycznej. Dochodzą nowe czynniki, które trzeba przeanalizować. Konieczna stałość i inna specyfika warunków umowy, nie utrudnia brokerom IRE spełniania oczekiwań klientów.

To naturalne, że ogromne zakłady pracy wykorzystują dużo energii elektrycznej i niemało za to płacą - w skali roku robi się z tego pokaźna kwota. Wybór dobrej taryfy dopasowanej do własnych wymagań może wpłynąć na budżet firmy przedsiębiorstwo i generować oszczędności.

Specjaliści w zakresie doradztwa energetycznego proponują optymalną instalację fotowoltaiczną, która umożliwi samodzielne wytwarzanie energii elektrycznej przez przedsiębiorstwo, co sprawi, że prąd będzie tańszy. Brokerzy energetyczni zajmują się również ustalaniem najlepszej opcji cenowej, ale i szukaniem niejasności w obecnych taryfach klienta.

Możliwe jest zlecenie porównania cen prądu u różnych dostawców - co pozwala płacić mniejsze rachunki za prąd. Zebranie w całość dużej ilości propozycji, znacznie ułatwia podjęcie dobrej decyzji. Pozwala to być oszczędnym i odpowiedzialnym konsumentem.

W kwestii zmiany dostawcy gazu także ważne jest rozeznanie w ofertach. Pomoc analityka energetycznego może okazać się znaczące, szczególnie dla managerów firm nieposiadających wiedzy w tym zakresie. Oszczędności w przypadku zmiany dostawcy gazu często okazują się zdumiewające.

Niewiele osób jest świadomych, że firma dostarczająca energię zależy od tego, w jakiej części kraju się mieszka. Oznacza to, że tak jak o sieci telefonii komórkowej również można zdecydować o tym - skąd mamy prąd w gniazdku.

Instytut Rozwoju Energii to firma, której można zaufać w kwestii wyboru alternatywnej opcji energetycznej dla dużych i małych zakładów produkcyjnych. Darmowa analiza i pełna zaangażowania pomoc we wdrożeniu bardziej rozsądnych rozwiązań - to tylko nieliczne z aspektów, za które doceniany jest Instytut. Niejedno przedsiębiorstwo może sporo zaoszczędzić!


Wyświetleń: 555
Komentarze